توییت دستیار لاریجانی درباره ۴ دیپلمات ربوده شده + دفاع از سخنان ذوالنور درباره گرین کارت ۲۵۰۰ ایرانی- طلاب tollab

خبرگزاری ایسنا: دستیار ویژه رییس‌مجلس با بیان این‌که «سندی دال بر شهادت چهار دیپلمات ربوده‌شده ایرانی وجود ندارد» گفت که تعیین سرنوشت آن‌ها با جدیت در دستور کار تهران است

در ۱۴ تیرماه سال ۶۱ هنگامی که چهار ایرانی(احمد متوسلیان وابسته نظامی سفارت ایران در بیروت ، سید محسن موسوی کاردار سفارت ایران، کاظم اخوان عکاس خبرگزاری ایرنا، تقی رستگار مقدم کارمند سفارت ) راهی سفارت ایران در بیروت بودند در یک پست بازرسی توسط یک گروه شبه نظامی (فالانژها) ربوده شدند.

خبرگزاری ایسنا: دستیار ویژه رییس‌مجلس با بیان این‌که «سندی دال بر شهادت چهار دیپلمات ربوده‌شده ایرانی وجود ندارد» گفت که تعیین سرنوشت آن‌ها با جدیت در دستور کار تهران است.

حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «همانگونه که سمیر القنطار در زندان رژیم صهیونیستی اسیر بود ولی علیرغم تکذیب های مکرر تل آویو،٣٠ سال بعد،آزاد شد؛چهار دیپلمات ربوده‌شده ایرانی ٣٦ سال است در زندان رژیم صهیونیستی به سر می‌برند و هیچ سندی دال بر شهادت آنان وجود ندارد. تعیین سرنوشت آنان با جدیت در دستور کار تهران است.»

——————-

اعتماد آنلاین: محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر و عضو فراکسیون ولایی مجلس در واکنش به توییت ترامپ در ادامه ادعای مجتبی ذوالنوری نماینده اصولگرای مجلس مبنی بر اعطای گرین کارت به 2500 ایرانی در جریان مذاکرات برجام، گفت: واکنش توییتری ترامپ بعد از اظهارات آقای ذوالنوری نشان از هم صدایی این دو ندارد و باید ناراحت هم شد و این موضوع باید نقد شود
این عضو فراکسیون ولایی گفت: بیان مطلبی که پیشتر آقای ذوالنوری گفته و ترامپ هم در توییتر گفته بود چیزی را از حقیقت کم نمی کند. اگر آقای ذوالنوری آن مطلب را بیان نمی کرد، ترامپ در نهایت می‌گفت و در این شکی نیست. اینکه ما اطلاع داشته باشیم که آنها چه کاری خواهند کرد، خوب است. اگر همان زمان که آقای ذوالنوری گفتند که 2500 نفری در زمان مذاکرات، تابعیت آمریکا گرفتند مسئولین واکنش نشان می دادند ترامپ این حرف را نمی‌زد.

اعتماد آنلاین: محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر و عضو فراکسیون ولایی مجلس در واکنش به توییت ترامپ در ادامه ادعای مجتبی ذوالنوری نماینده اصولگرای مجلس مبنی بر اعطای گرین کارت به 2500 ایرانی در جریان مذاکرات برجام، گفت: واکنش توییتری ترامپ بعد از اظهارات آقای ذوالنوری نشان از هم صدایی این دو ندارد و باید ناراحت هم شد و این موضوع باید نقد شود.

دفاع از سخنان ذوالنور درباره گرین کارت ۲۵۰۰ ایرانی

ابطحی ادامه داد: دو تابعیتی‌ها و وابستگانشان که در خارج از کشور هستند، مانع تصمیم‌گیری برخی از مقامات دولتی ما شده‌اند.

او گفت: اگر ما حساسیت نشان ندهیم و چشممان را ببندیم مشکلات در آینده بیشتر هم خواهد شد. اتفاقا وزارت اطلاعات و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ما باید ورود پیدا کنند و دولت هم تاکنون این موضوع را تکذیب نکرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *