دردسر اعتصابات کارگری فرانسه برای دولت ماکرون- طلاب tollab

 ایسنا: به نقل از خبرگزاری فرانسه، قرار است از امشب به مدت سه ماه، کارکنان راه آهن فرانسه در مخالفت با برنامه های اصلاحی اعلام شده توسط امانوئل مکرون- رئیس جمهور فرانسه- دست به اعتصاب بزنند
بنابر اصلاحات پیشنهادی دولت فرانسه، کارکنان جدید از مزایای قابل توجهی که از مدت ها قبل از آن بهره مند بوده اند محروم می شوند و برخی امتیازات نظیر تضمین مادام العمر شغلی و بازنشستگی زودهنگام دیگر وجود نخواهند داشت. شرکت راه آهن فرانسه اعلام کرد تخمین می زند ۴۸ درصد کارکنان در روزنخست اعتصابات و ۷۷ درصد در روز دوم اعتصابات شرکت کنند.

در بیانیه هشدار آمیز شرکت راه آهن فرانسه آمده است: اختلالات ناشی از این اعتصابات به ویژه در بخش قطارهای سریع السیر مشهود خواهد بود و از هر ۵ قطار یک قطار از وضعیت عملیاتی خارج خواهد شد. قرار است اعتصابات تا تاریخ ۲۸ ژوئن و به صورت دو روز از هر پنج روز ادامه یابد.

 ایسنا: به نقل از خبرگزاری فرانسه، قرار است از امشب به مدت سه ماه، کارکنان راه آهن فرانسه در مخالفت با برنامه های اصلاحی اعلام شده توسط امانوئل مکرون- رئیس جمهور فرانسه- دست به اعتصاب بزنند. از فردا نیز کارکنان جمع آوری زباله و بخش برق فرانسه دست به اعتصاب خواهند زد.

در واکنش به این تهدیدات، الیزابت بورن- وزیر حمل و نقل فرانسه- در مصاحبه با روزنامه ” پاریزین” موضعی سرسختانه از خود نشان داد و خواسته های کارکنان را غیر قابل فهم خواند. این در حالی است که نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد حمایت افکار عمومی از کارکنان رو به افزایش است و حدود ۴۶ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی ” اف ا پی” موضع کارکنان راه آهن را معتدلانه ارزیابی کرده اند.

قبل از این گروه ها نیز کارکنان ایرفرانس- خطوط هوایی فرانسه- دست به اعتصاب زدند که منجر به لغو صد ها پرواز شد. کارکنان ایرفرانس هشدار داده اند در صورت برآورده نشدن خواسته های خود در روزهای نهم و دهم ماه جاری میلادی نیز دست به اعتصاب خواهند زد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *